28. detsember 2016

USAs kulutatakse 10 miljardit dollarit soovimatutele kingitustele

USAs kulutatakse meeletu summa soovimatutele kingitustele
Autor: Pixabay.com

Olgu siis tegemist vale värvi, suuruse või stiiliga – üle pooled ameeriklased ütlevad, et neile ei meeldi vähemalt üks pühadeks saadud kingitus.

Kui võtta keskmiseks kingituse hinnaks 31 dollarit, siis tuleb kokku üsna suur summa, vahendab CNBC. Kokku raiskavad ameeriklased iga aasta üle 9,5 miljardi dollari soovimatutele kingitustele, selgub finder.comi raportist. Veebileht küsitles novembris enam kui 2000 täiskasvanut.

Enim soovitakse kingiks saada riietusesemeid ja ehteid, nendele järgnevad majapidamistarvikud, kosmeetika ning parfüümid ja raamatud.

Isegi kui kingitus saajale ei meeldi, hoiab enamik need siiski alles, märkis Finder. Kõigest kolmandik vahetab kingituse poes ümber, üks viiest kingib edasi ning alla 5% annetab heategevuseks või viskab lihtsalt minema.

Üllatuslikult selgus, et kõige halvemad kingitused tulevad sõpradelt, järgnevad vanemad, ämmad-äiad ning partnerid, märkis Finder. Kingitusi tehes on kõige raskem valida sobivat kinki ülemusele ja ämmale. See on ka osaliselt põhjus, miks üha enam kingiostjaid otsustas sel aastal kinkekaardi kasuks.

Autor: Kadi Neemre, kaasautor

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700