26. jaanuar 2017

Rimi: Kuulmispuudega teenindajaisse suhtutakse mõistvalt

Tartu kesklinna Rimi kuulmispuudega teenindaja Jaan Raul Ojastu

Rimis töötab 200 osalise töövõimega inimest, kellest 25 on kuulmispuudega. Paljud neist töötavad Rimi kassades üle Eesti, tehes tavapärast kassapidaja tööd.

„Rimi toetab ettevõttena suhtumist, et vähenenud töövõimega inimesed peavad saama vastavalt oma vajadusele käia tööl ning elada võimalikult täisväärtuslikku elu,“ sõnas Rimi personalijuht Kaire Tero. „Rimi on alati valmis tegema osalise töövõimega inimeste puhul kompromisse ning pakkuma koolitusi, mis aitavad puudega inimesel paremini sulanduda töökeskkonda.“

Rimi kassades töötavad sageli kuulmispuudega müüjad, kes teevad oma tööd hästi ja pühendunult ning saavad poekülastajatelt palju positiivset tagasisidet. "Siiski on juhtunud mõnikord arusaamatusi, kus klient pole kassa juures olevat kirja kurdi teenindaja kohta märganud ning on pahane, kui teenindaja talle ei vasta või ei ütle tere. Vältimaks ebameeldivaid vahejuhtumeid on meie kurtidel teenindajatel nüüdseks rinnamärgid, mis annavad kliendile teada , et teda teenindab kuulmispuudega inimene. Märkide väljamõtlemisel olid abiks ka kuulmispuudega teenindajad ise,“ rääkis Tero.

„Klientide mõistev suhtumine ei tulnud koheselt, see võttis veidi aega,“ lausus Tartu kesklinna Rimi kuulmispuudega teenindaja Jaan Raul Ojastu. „Tänaseks on kuulmispuudega inimene kassas klientide jaoks normaalne – sellele on kaasa aidanud asjaolu, et meid on juba palju ja me saame kenasti hakkama.“

Ojastu unistus on, et enamus kuulmispuudega inimestest leiaks endale sobiva töö ning ei peaks ennast kusagil peitma. „Tegemist on supermotiveeritud teenindajatega, keda oleks au igal ettevõtjal värvata. Tõlketeenus võiks olla kurtidele piiramatult kättesaadavam, see teeks nende töölevõtmise kindlasti lihtsamaks,“ lisas ta.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700