Autor: Kaubandus.ee • 3. mai 2018

DPD panustab uude tehnoloogiasse

Autor: DPD Eesti

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD investeerib suurema efektiivsuse ning kasutajasõbralikkuse saavutamise eesmärgil Baltikumis ligi 700 000 eurot, et anda kõikide oma kullerite käsutusse moodsaimaid käsiskännerid.

Skännereid kasutavad kõik kullerid, et kiirelt tuvastada saadetiste andmeid, võtta ühendust klientidega, saada reaalajas jooksvalt infot tellimuste, klientide vajaduste kohta jne. Uued skännerid on väiksemad, kergemad, kaasaegseima ja märksa kiirema tarkvaraga, lihtsamini kasutatavamad nii kullerile kui kliendile. „Tegemist on ühe kaasaegsema ja kvaliteetsema professionaalse seadmega, mida kullervedude vallas kasutada. Uus skänner loob palju täiendavaid võimalusi klientide paremaks teenindamiseks, mis muudab paki saamise kogemuse veelgi kvaliteetsemaks,“ märkis DPD Eesti AS tegevjuht Rainer Rohtla. „Kuller ise saab skänneriga efektiivsemalt töötada, aga ka kliendile on näiteks pakkide eest allkirjade andmine mugavam, kuna uus seade on ergonoomilisem ning puutetundlik ekraan täpsem ja tundlikum.“

Rohtla selgitas, et põhimõtteliselt on skänner kullerile peale auto kõige olulisemaks töövahendiks. „See on võrreldav tänapäevase nutitelefoniga, kus on peal mitmeid programme ja funktsioone, milleta hakkama saada on keeruline. Ka meie vanad skännerid olid kasutusele võttes oma aja parimad, kuid tehnoloogia areneb kiiresti ning kaasaegsete lahendustega kaasas käimiseks tuleb lisaks tarkvara pidevale täiustamisele asendada ka riistvara. Uuendust võib võrrelda nuppudega telefonidelt nutimobiilide peale üleminekuga, mis toob kõik olulise veelgi paremini esile ning võimaldab luua uudseid lahendusi, mis peagi saavad igapäeva osaks.“

Esimesed DPD Eesti kullerid on uued skännerid juba kätte saanud ning aasta jooksul vahetatakse välja kokku ligi 150 seadet. Järgmisel aastal hakatakse uuendama ka veokipargi skännerseadmeid. Kokku investeerib DPD Baltikumis uude tarkvarasse ja seadmetesse ligi 700 000 eurot. Infotehnoloogia poolelt on ettevõte lisaks arendamas oma äriklientidele uut kaasaegset tellimiskeskkonda, mille analoogi saavad erakliendid juba kasutada ja mis on ka väga positiivselt vastu võetud.

Lisaks investeerib DPD järgneva kahe aasta jooksul Baltikumis uutesse pakiautomaatidesse 5 miljonit eurot ning veel sellel aastal paigaldatakse Eestis juurde 50 pakiautomaati. Juba suvel valmib Jõhvis täiesti uus DPD terminal, mis parandab terve sealse piirkonna jaotusvõrgustiku tööd.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700