Autor: Kaubandus.ee • 3. detsember 2018

Starship Technologies alustas Mustamäel toidu- ja pakivedu pakkuma

Üle maailma kuulsust kogunud ja kiiresti kasvav pakiveorobotite tootja Starship Technologies kaupade tellimise teenus on tänasest Eestis kättesaadav. Mustamäe piirkonnas on võimalus vaid loetud minutitega tellida uudsel viisil koju nii toidukaupu kui ka pakke.

Kaupu saab tellida Mustamäe piirkonnas Starship Delivery mobiilirakenduse vahendusel.

“Tahame selle teenusega Mustamäe inimeste elu natuke lihtsamaks ja mugavamaks muuta. Ilmselt on paljud meie roboteid linnapildis näinud ja nüüd tekib võimalus neid päriselt kasutada ja nautida meie teenuse ja tehnoloogia eeliseid. See on teenus, mis sobitub tänapäevase tarbija elustiiliga,” ütles Starship Technologies tehnoloogiadirektor Ahti Heinla.

Kui rakendus on alla laetud, avaneb võimalus tellida toidukaupu vaid minutite jooksul. Olles kaubad välja valinud, võimaldab äpp valida, kuhu soovitakse kauba kohaletoimetamist – koju, tööle või mõnda teise asukohta. Roboti teekonda sihtkohta on võimalik jälgida reaalajas läbi rakenduse ja kohale jõudes saab selle avada samuti rakenduse vahendusel. Kõik toidukaupade tellimused täidab Selver. Teenus avatakse täna kell 12 päeval.

“Tulevikku vaatava ettevõttena on Selveril väga hea meel olla partneriks innovaatilistes projektides, mis aega väärtustava inimese elu mugavamaks muudavad,“ kommenteeris AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp.

Pakiteenuse puhul võimaldab uus teenus saada pakid kätte roboti abil sobivas asukohas Mustamäel ilma, et selleks peaks minema pakiautomaadi juurde. Paki kättetoimetamiseks on vaja registreerida oma soov Starshipi mobiilirakenduse vahendusel, mille järgselt suunatakse pakk ümber ettevõtte jaotuspunkti, kust edasi viib robot selle sobival kellaajal kliendini.

Koostööd tehakse DPD-ga, kelle automaatidest on võimalik pakid ümber suunata. Teenuse leiab rakendusest “Starship Mustamäe pakivedu” alt. “Meil on hea meel, et koostöös Starshipiga saame hakata oma klientidele pakkuma uut viisi pakkide kätte saamiseks, mis on samal ajal ka keskkonnasõbralik ja innovaatiline. Oleme veendunud, et see kasvatab teenusega rahulolu ja elavdab e-kaubandust veelgi enam,” kommenteeris DPD tegevjuht Rainer Rohtla.

Starship Technologies asutati 2014. aastal kahe endise Skype´i kaasasutaja Ahti Heinla ja Jaanus Friisi poolt, tänane ettevõtte tegevjuht Lex Bayer ühines nendega 2018. aastal AirBnB-st. Starshipi robotid on tänaseks läbinud üle 12 0000 miili 20 riigis ja 100 linnas üle kogu maailma ja neid on tänaval näinud kulgemas miljonid inimesed.

Kuula e-kaubanduse raadiosaadet, kus Ahti Heinla ja Arno Kütiga, kus räägitakse innovatsioonist pakiäris ja ka Starshipi teenuse avamisest Mustamäel!

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Heli KünnapasKaubandus.ee toimetajaTel:
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700