Autor: Kaubandus.ee • 20. detsember 2019

Eestlased enam jõulukingituste soetamiseks tarbimislaenu ei võta

SEB andmetel on Eesti elanike väikelaenamise aktiivsus jõuluperioodil alates 2017. aastast langustrendis. Aktiivset väikelaenamist täheldati viimati 2017. aastal, mil detsembris oli sõlmitud tarbimislaenude lepingute arv suurim.
Foto: Pixabay.com

Kahe viimasel aastal on detsembris sõlmitud laenulepingute arv selgelt vähenenud ja laenamise aktiivsem periood on kolinud kevadesse.

SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang rääkis, et iseenesest on väikelaenamise vähene populaarsus jõulude hakul üsna positiivne trend, mis näitab, et inimesed saavad vahendite planeemise ja suurenevate kuludega ilusasti hakkama. "Samas ei tohi unustada, et osaliselt kolivad jõuludega seotud kulud krediitkaartidele. Näeme, et umbes kolmandik Eesti inimestest ostab jõulukinke e-poodidest ja need ostud toimuvad endiselt olulisel määral krediitkaartide vahendusel," ütles Hallang.

Tema sõnul on huvitav info ka see, et üle 50% Eesti inimestest ostavad jõulukinke maailma suurimatelt e-kaupmeestelt, nagu Alibaba, AliExpress ja Amazon, veidi üle 40% eelistavad aga ostude sooritamiseks Eesti kohalikke e-poode.

Viimasel kolmel aastal on eestlased väikelaenu enim võtnud kevadel (aprill-mai) ning suvekuudel (juuli-august). Peamised tarbimislaenu võtmise põhjused on viimastel aastatel kodu ja suvilate remonttööd, samuti aga autoga seotud kulud (uue auto soetamine või olemasoleva parandamine). Veel 2016. ja 2017. aastal tipnes SEB klientide väikelaenamine just detsembrikuus.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700