Autor: Kaubandus.ee • 25. jaanuar 2022

Selver annetab Eesti haiglate lasteosakondadele 120 000 eurot

Selver kogus Eesti laste- ja sünnitusosakondadele heategevuskampaaniaga „Koos on kergem“ viimaste aastate rekordsumma 120 000 eurot toetusraha.
Tallinna Lastehaigla soetas möödunud aasta Selveri heategevuskampaaniaga kogutud raha eest täisdigitaalse mobiilse röntgenaparaadi ning aasta varem käeroboti. Tänavune toetusraha on planeeritud emapiimapanga loomiseks.
Foto: SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond

„Eesti ühiskonna kõige õrnemate ilmakodanike esimeste eluaastate tervet arengut toetavate meditsiiniseadmete olemasolu laste- ja sünnitushaiglates on tänaseks juba elementaarne. Ent aja möödudes vajavad varem soetatud seadmed kaasaegsemate vastu välja vahetamist või tekib vajadus hoopis ravi- ja diagnostikavaldkonna arenedes uuemate ja efektiivsemate soetamise järele. Meil on suur au vedada Eesti vanimat heategevuskampaaniat, mis seisab selle eest, et laste ravi- ja diagnostika Eestis oleks maailma tipptasemel. Heade klientide, Selveri töötajate ja koostööpartnerite abiga täidame seda missiooni tänavu juba 19. korda,“ ütleb Selveri juht Kristi Lomp.

Üheksateistkümnendat aastat järjest toimuva kampaaniaga kogusid kõik 70 Selverit üle Eesti ja e-Selver raha oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Selveri kliendid toetasid kodukoha haiglat iga poeskäiguga ostes šokolaade, helkureid, kasutades SelveEkspressi annetuskoodi või annetades sularaha annetuskastidesse ja kassades asuvatesse topsidesse.

Kogusumma 120 000 eurot läheb jagamisele kampaanias osalevate haiglate vahel.

Tänavune suurim toetussumma 61 000 eurot läheb Tallinna Lastehaiglale. Annetussumma eest on haiglal kavas luua emapiimapank.

Tartu Ülikooli Kliinikum kasutab kogutud 14 500 eurot laste neuroloogia ja taastusravi osakonnale uute innovaatiliste-kõrgtehnoloogiliste käeortooside soetamiseks, mille abiga aidatakse insuldi üle elanud lastel oma käed kiiremini tööle saada

Ülejäänud toetusraha jagatakse projektis osalenud maakonnahaiglate vahel.

Heategevuskampaania „Koos on kergem“ kestis 16.11–31.12.2021, mille jooksul sai raha annetada soetades kampaaniatooteid või annetades raha. Kampaanias osalesid tänavu Kalevi Legendide sarja šokolaadid, Vitteli vesi, Tartu Milli ja Colgate’i tooted. Kliendid kasutasid ka sularaha annetamise võimalust Selveri kauplustes, jättes raha korjanduskastidesse. Populaarseks annetusviisiks osutus ka annetussumma piiksutamine SelveEkspressi puldiga müügisaalis asunud reklaamvobleritelt. Annetuse sai jätta ka ostes Selveri kassast heategevuslikke helkureid või Annekese šokolaade. Lisaks toetas Selver kampaaniat igalt ostukorvilt 1 sendiga.

Kokku toetatakse üle Eesti 16 haiglat ja haiglate lasteosakonda. Aastate jooksul on kogutud toetusi üle 1,2 miljoni euro, mis on läinud Eesti haiglate vahel jagamisele. Saadud raha eest ostavad haiglad seadmeid, mille jaoks on enim vajadust – voodipesust kuni operatsioonilaudade ning keerulisemate diagnostikaseadmeteni välja.

Tänavuse „Koos on kergem“ heategevuskampaaniaga toetab Selver Tallinna Lastehaigla Toetusfondi, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, Pärnu haiglat, Kuressaare haiglat, Hiiumaa haiglat, Ida-Viru keskhaiglat, Narva haiglat, Viljandi haiglat, Valga haiglat, Lõuna-Eesti haiglat, Põlva haiglat, Järvamaa haiglat, Läänemaa haiglat, Rapla maakonnahaiglat, Rakvere haiglat ning Jõgeva haiglat.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700