Konkurentsiamet võttis jaeketid luubi alla, uurimise all ebaausad kaubandustavad
Amet algatas järelevalvemenetluse Coop Eesti Keskühistu, Selveri, Prisma Peremarketi, Rimi Eesti, Maxima Eesti ja OG Elektra kohta, et uurida nendes ettevõtetes teatud kaubandustavade kasutamist toidumüüjate suunal.
Konkurentsiteenistuse jurist Kristin Truus ütles, et 2025. aasta fookusteemana asus Konkurentsiamet kontrollima jaekaubandusettevõtjate ning põllumajandus- ja toidutootjate vahelisi lepingutingimusi ja aasta esimesel poolel analüüsiti kokku ligikaudu 140 lepingut. “Konkurentsiameti eelnev küsitlus oli näidanud, et viimase aasta jooksul on enamik toidutarnijad kokku puutunud ostjate ebaausate kaubandustavadega, vaatamata sellele, et selliste tavade kasutamine on seadusega keelatud, “ ütles Truus.
Konkurentsiamet tegi ettekirjutused Allium UPI-le, Magnum Medicalile ja Tamro Eestile, millega kohustas neid lõpetama ebaausate kaubandustavade kasutamise toidulisandite ostul.
Eestis peetakse pandipakendisüsteemi nii iseenesestmõistetavaks, et kipume unustama, kui erakordse edulooga on tegemist. Tagastame üle 90% turule lastud joogipakenditest. See on tulemus, millega kuulume maailmas absoluutsete liidrite hulka. Sellest efektiivsusest on saanud ekspordiartikkel, millele annab hoogu kiiresti kasvav tehnoloogiaettevõte RVM Systems. Nende uusim Eestis toodetud lahendus, Kalla-tüüpi taaraautomaat, ei valluta ainult kohalikke poode, vaid liigub suure hooga üle maailma.