Autor: autor puudub • 25. jaanuar 2019

Productinfo24.com – lahendus kampaaniate haldamiseks, mis aitab keskenduda põhilisele

Miks üldse hinnakampaaniaid korraldada? Muidugi selleks, et müüki kasvatada. Aga siis on veel tarbijamängud, kombineeritud pakkumised ja kõikmõeldavad muud kampaaniad. Tuleb hoolikalt planeerida, kalkuleerida ja teha palju lisategevusi. Et selle kõige alla ei mattuks, on lisaks nutikusele vaja ka häid tööriistu.

Toidu- ja esmatarbekaupade müügi veduriks on hinnakampaaniad

Paljudes tootegruppides tehakse kampaaniatega lausa enamus müügist (räägime siin ja edaspidi soodushinna-, kliendikaardi- jm pakkumisest koos). Olla nö pildil, et üldse oma tooteid jaeketis müüa, on kampaaniate tegemisest saanud rutiin. Paraku väga aja- ja töömahukas rutiin. Suhelda on vaja tootmisega, koordineerida kampaaniapakkumisi erinevatele jaekettidele, nende pakkumiste sisu ja aegu kohendada jne. Kui jaekett võtab pakkumise vastu - jälle suhelda tootmisega, turundusega, seada ülesanded müügitiimile, neid kontrollida, vahepeal lahendada kümneid väiksemaid jamasid ja lõpuks kulud-tulud kokku võtta. Ideaalis neid veel analüüsida. Kampaaniaid on nii massiliselt, et pahatihti ei suuda tarnija enam mõtestatud ettepanekut teha, vaid teeb copy-paste eelmise korraga või „pakkumise“ kogu oma sortimendile.

Ahela teises otsas olevale jaeketi ostuosakonnale on kõik kampaaniatega seonduv vähemalt sama aja- ja ressursimahukas. Neile tuleb pakkumisi ju kümnetelt hankijatelt ja jae ostujuhi ees on ikka ja jälle aukartust äratav läbitöötamist vajav hulk infot.

Kokkuvõttes on kampaaniate korraldamine üks ajamahukamaid tegevusi jaeketi ostu- ja tarnija müügiosakonnas. Selline on reaalsus.

Mis teeb praeguse olukorra eriti nukraks?

Kampaaniate info liigub tarnija ja jaeketi vahel valdavalt exceli tabelites. Tõlgime lahti: see info on raskesti hallatav ning igasugune planeerimine ja analüüs nõuab nii ostu- kui müügitiimilt palju ühekordset tööd.

Aga enamus meist tahab ju teha mõtestatud tööd. Kampaaniatega seotud suhtlemine jääb, aga kõik rutiinse ja et sellest ka analüütiline jälg maha jääks, saab küll ära automatiseerida. Et saaks fookuse suunata hoopis planeerimisele ja hästi läbimõeldud kampaaniapakkumiste tegemisele. Seda ühelt tublilt müügijuhilt eeldataksegi.

Productinfo24.com – kaasaegne tööriist kampaaniate haldamiseks

Võtsime endale eesmärgiks luua kõige kiirem ja lihtsam kampaaniate haldamise tööriist maailmas. Loomulikult arvestame ka edaspidi klientide kasutajakogemust ja tagasisidet, aga usume, et oleme juba praegu oma eesmärgile väga lähedal.

Kampaaniate planeerimine. Kampaaniapakkumisi on hea teha eelmiste edukate kampaaniate põhjal. Kiire ülevaade eelmiste kampaaniate tulemustest lubab kord juba leitud eduvalemit uutes pakkumistes kasutada. Ühe klikiga saab pakkumisi jaeketi excelile eksportida ning meiliga teele saata. Kõik jaekettidele tehtud pakkumised (nii vastu võetud kui mitte) salvestuvad ühes kohas, alles jääb logi alates jaeketile saatmise kuupäevast kuni kõigi muudatusteni, mida pakkumisega seoses tehakse: hinnakujundus, soodushinna kompenseerimine, ülejääkide käitlemine, kliendileht, eriväljapanekud kauplustes, muu kauplusesisene meedia, degusteerimised jne.

Kampaaniate analüüs. Kampaania lõppedes võtab programm juba arvesse planeerimise käigus tehtud kokkulepped nii hinna kui muude kampaaniakulude osas. Müügijuhi lisada jäävad tükimüügid ja saadud müügikasvu protsent näitab … loodetavasti järjekordset kasumlikku kampaaniat.

Kampaaniate haldus ja arhiiv. Kõik pakkumised salvestatakse, neid saab sorteerida nii keti, aja kui kampaaniapakkumise vastuvõtmise/mitte vastuvõtmise järgi. Kui on tehtud ka kampaaniate analüüs, aitab seegi tõhusalt kaasa uute edukate pakkumiste esitamisele. Loomulikult pakub süsteem uue pakkumise tegemisel välja viimati sisestatud kontaktid, hinnad ja muud tingimused, mis teeb selle töö lihtsaks ja kiireks.

Terviklik lähenemine tooteinfole

Kampaaniate pakkumiste tegemiseks on Productinfo24.com keskkonnas olemas kõikide suuremate kettide kampaaniate pakkumiste tabelid, pakkumise saab eksportida mõne hiireklikiga. Käimas on läbirääkimised suuremate jaekettidega, et kampaaniapakkumisi saaks edastada jaekettidele püsiliidese kaudu.

Kampaaniamoodul on integreeritud tooteinfo, sortimendi ja sortimendi kontrolli moodulitega, mis võimaldab kampaaniate haldamisel paljusid tööetappe automatiseerida. Meie terviklikust lähenemisest tooteinfole saab lugeda ka eelnevatest artiklitest (vt. 7.12.2018 ilmunud Productinfo24.com – kaasaegne lahendus tooteinfo haldamiseks ja 18.01.2019 ilmunud Productinfo24.com – efektiivne tööriist sortimendi haldamiseks).

Kampaaniamooduliga saab lähemalt tutvuda ettevõtte konto alt. Registreerida saab igaüks ise, järgides Productinfo24.com kodulehel toodud juhiseid.

Rohkem infot:

Tiina Aas

5048468

[email protected]

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Sigrid HiisKaubandus.ee toimetajaTel: 5681 4070