Autor: Kaubandus.ee • 14. veebruar 2009

Presidendi vastuvõtu eelarve jätkuvalt saladus

President Toomas Hendrik Ilves käskis vabariigi aastapäeva piduliku vastuvõtu ja kontserdi korraldajatel igal juhul rahasse heaperemehelikult suhtuda ja kõikjalt säästa. Ometi ei ütle presidendi kantselei siiani, mille arvelt ikkagi kokku hoida kavatsetakse.

Presidendi kantselei avalike suhete juht Kaidi Aher rääkis Äripäevale, et kontserdi ja vastuvõtu lõplik hind selgub alles ürituste järel.

"Kõik ürituste korraldamisega seotud inimesed toimivad nii nagu president Ilves on käskinud - kulutada võrreldes eelmise aastaga vähem. Seda (kokkuhoidu - toim.) saab saavutada ainult siis, kui säästetakse kõikjal," vahendab Aher riigipea mõtet.

Aher täpsusta, kas säästetakse söögilt-joogilt, esinejate ja korraldajate honoraridelt ruumide või helitehnika/muu taolise varustuse rendilt.

Külalisi igatahes varasemaga võrreldes vähem ei kutsuta. Ka Jõhvi kontserdimaja mahutab ligikaudu 800 inimest.

"Mullu toimunud Eesti Vabariigi 90. juubeliaastapäeva ürituste korraldamiseks oli kokku planeeritud ligikaudu kaks miljonit krooni. Kulutused tehti seoses kaitsejõudude paraadi, lipu heiskamise, riiklike teadus- ja kultuuripreemiate kätteandmisega, vabariigi aastapäeva jumalateenistusega Toomkirikus, piduliku kontserdi ja vabariigi presidendi ja Evelin Ilvese vastuvõtuga," ütleb Aher.

Ta lisab, et sel aastal oli juba algselt kavandatud tagasihoidlikuma eelarvega ürituste programm. Kui tagasihoidliku, on teadmata.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700