Autor: Kaubandus.ee • 3. jaanuar 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Belglased kiusavad Ikeat kodututega

Rootsi mööblifirma läks Belgias tülli kohalike toidukohtadega, vahendas Helsingin Sanomat Dagens Industri uudist.

Söögikohad süüdistavad Ikeat selles, et see müüb oma kohvikutes lihapalle liiga odavalt.

Protestiks transportisid Belgia toidukohaomanikud 200 kodutut Ikea kaubamajadesse lihapalli-lõunasöögile.

Toidukohapidajate sõnul on kliendid hakanud kaebama liiga kõrgete hindade peale ja toonud näiteks Ikea kohvikute soodsad hinnad. Vastukaaluks on restoranipidajate liit võtnud ühendust Ikeaga ja nõudnud, et ettevõte tunnistaks toidu müümist klientide kohalemeelitamiseks alla omahinna. Kuni seda ei juhtu, veetakse Ikeasse sööma kodutuid.

Liit on Ikea ka kohtusse kaevanud. „Meie liikmed kannatavad Ikea liiga madalate hindade tõttu iga päev ja see paneb kahtluse alla juba nende toimetuleku,“ ütles restoranipidajate esindaja Yvan Roque.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Heli KünnapasKaubandus.ee toimetajaTel:
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700