Autor: Kaubandus.ee • 10. jaanuar 2012

Audiitorid: Rigual ilustas majandusaruandeid

Viimased kolm aastat osaühingu Rigual aruandeid läbi vaadanud audiitorite hinnangul ilustas puu- ja köögiviljade hulgimüüja tugevalt oma bilanssi.

Audiitorid Ago Vilu ja Laile Kaasik leidsid osaühingu Rigual aastaaruandeid läbi vaadates, et ettevõte rikkus alates 2008. aastast laenukohustuste kajastamise tava kümnete miljonite kroonidega.

Nimelt, kui laenulepingut on rikutud ja laen on seetõttu muutunud päevapealt sissenõutavaks, tuleb see pikaajalise kohustuse asemel kajastada lühiajalise kohustusena. See aga eeldab tugevamat positsiooni käibekapitalis.

Audiitorid märkisid 2009. aasta aruandes, et Rigual oli hankinud paberi, kus pank kinnitas, et ei nõua toona ligikaudu 100 miljoni kroonini ulatuvat laenu päevapealt sisse.

2010. aasta aruandes ütlesid audiitorid, et Riguali saatus sõltub omanike võimest hankida laenukohustuste vähendamiseks üle 16 miljoni krooni lisakapitali. See raha oleks tulnud Riguali omakapitali sisse maksta 31. maiks.

Praeguseni pole Riguali omakapitali puuduvaid miljoneid sisse makstud ega seega ilmselt ka laenukohustusi panga ees vähendatud.

Lisaks trikitas Rigual viimases majandusaruandes ka kinnisvara ning firmaväärtusega.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700