Autor: Maarit Eerme • 9. jaanuar 2013

Cherry kasvatas käibe kahekordseks

Läinud aastal kasvas Baltikumi juhtiva e-kaubandusettevõtte Cherry Media grupi müügikäive kolmes riigis kokku 27,5 miljoni euroni.

„2012 oli Cherry jaoks pöörase kasvu, aga ka kiire muutumise ja õppimise aasta,“ kommenteeris tulemust Cherry Eesti tegevjuht Priit Tomp.

Kasvumootoriteks olid Tompi sõnul peamiselt reisie ja kaupade pakkumised. Eelmisel aastal müüs Cherry näiteks soojamaareise Türki ja mujale ühetkokku enam kui 3000-le inimesele Eestis, Lätis ja Leedus.

Ettevõte püstitas igakuiseid müügikäibe rekordeid suisa viiel kuul läinud aastal, mille käigus sooritasid kliendid kokku 1,4 miljonit ostu.

„2013 aasta esmasteks väljakutseteks on jaotusvõrgu ja klienditeeninduse uuele tasemele viimine ning laiemalt oma juhtpositsiooni kinnistamine. Seda plaanime teha läbi reisi- ning kaubamüügi kasvatamise,“ rääkis Tomp tulevikuplaanidest.

Tomp ei välista ka täiesti uute ärisuundade lisandumist. Ta rõhutab, et on oluline viia e-kaubandus just nende inimesteni, kes pole sellega veel oluliselt kokku puutunud.

„Soovime, et e-kaubanduse mõiste muutuks Eestis sünonüümiks soodsale, kvaliteetsele ja mugavale ostu- ning müügikogemusele. Uuringud näitavad, et Eestis on regulaarseid netis ostlejaid vaid 20% - meie eesmärk on seda numbrit kasvatama hakata,“ kõneles Tomp suuremast sihist.

2012. aastal avas ettevõte 10 esinduskauplust ning väljastuspunkti üle Baltikumi. Tallinnas asuvat Rotermanni kaubamaja ja Cherry kontorit külastati aasta jooksul kaupade kättesaamiseks rohkem kui 82 000 korda.

 

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700