Autor: Maarit Eerme • 25. oktoober 2013

Bauhof sulges kõik viis Leedu kauplust

Bauhof Group ASi Leedu tütarfirma UAB Bauhof LT sulges restruktureerimise protsessi käigus viis Leedu kauplust. Kuna kõiki vajalikke kokkuleppeid ei ole tänaseks veel õnnestunud saavutada, ei ole teada, kas ja millal kauplused taasavatakse.

“Oleme Leedus kandnud ühtekokku 19 miljonit eurot kahju, mistõttu peame leidma lahenduse, et mitte rohkem raha kaotada,” ütles Bauhof Group ASi tegevjuht Mart Vau. “Restruktureerimise protsess hetkel käib: korrastame võlgnevusi ning korrigeerime ärimudelit. Kas selle protsessi tulemusel plaanime mõne kaupluse taasavada või mitte, selgub lähema kuu jooksul. Läbirääkimised ei ole sellises olukorras lihtsad ning võtavad mõnevõrra aega.”

UAB Bauhof LT tegevjuhi Patricijus Rauktyse sõnul ei ole hetkel lõpuni selge, kas õnnestub ettevõtte pankrotti vältida või mitte. “Töötame selle nimel, et kõik osapooled kaotaksid võimalikult vähe,” lisas Patricijus Rauktys.

Bauhof on Eestis suurima turuosaga ehitusmaterjalide ja aiakaupade müüja. Ettevõte plaanib lähiaastatel avada 5-7 uut kauplust. Bauhof Group AS-i 2012. aasta käive Eestis kasvas 10% võrra 74,6 miljoni euroni ning ärikasum oli 3,5 miljonit eurot. Bauhofil on Eestis 12 kauplust, ettevõttes töötab üle 450 inimese.

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700