Euroopa Komisjon nõuab, et näiteks puuvilja ostul kasutatavad õhemad kilekotid tuleb keelata või maksu alla panna, kuid poeskäija soovib, et keelamise asemel hakataks kilerämpsu terasemalt käitlema, kirjutab Õhtuleht.
Taanis ja Soomes kasutab inimene aastas keskmiselt nelja õhukest kilekotti, siis Eesti on 466 kilekoti kasutamisega aastas Euroopas esirinnas.
Euroopa Komisjon otsustas esmaspäeval, et kilekotid tuleb kas maksustada, keelata või leida mõni muu viis nende kasutamise vähendamiseks.
«Me astume samme, et lahendada väga tõsist ja kõigile nähtavat keskkonnaprobleemi. Igal aastal saab kaheksast miljardist kilekotist Euroopas praht, mis tekitab tohutut keskkonnakahju. Mõni liikmesriik on juba saavutanud suurepäraseid tulemusi kilekottide vähendamisel ja kui teised riigid järgivad nende eeskuju, võiksime praegust üldist kilekotitarbimist Euroopa Liidus vähendada kuni 80%,» lausus Euroopa Liidu keskkonnavolinik Janez Potocnik.
Vähenema peab eelkõige selliste kilekottide tarbimine, mis on õhemad kui 50 mikronit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.