Google teatas, et on hakanud testima esemete kättetoimetamist mehitamata õhusõidukitega. Tehnoloogiagigant käivitas selle kuu aluges Project Wing (projekt tiib) raames saladusliku kaheaastase programmi.
Meeskond Google’i insenere ja mehitamata õhusõidukite (UAV) eksperte viisid sel kuul läbi rohkem kui 30 testilendu. Droonidega testiti erinevate kaupade transportimist sealhulgas šokolaadid, veepudelid, raadiod ja esmaabipakid. Testilennud toimusid 1 kilomeetri raadiuses, vahendab CNN Money.
Google arendas testimise jaoks ise välja tiibade ja rootoritega prototüübi, mis on 1,5 meetrit lai ja võib tõusta kuni 60 meetri kõrgusele. See on piisav, et vältida kokkupõrkeid majade ja puudega.
Mehitamata õhusõidukitel on potentsiaali viia läbi murrang kaupade transpordis. Google’ile tüüpilises võtmes püüab ettevõte avalikust veenda, et droone hakatakse kasutama selleks, et maailma paremaks teha. Alguses oli Project Wing’i eesmärgiks transportida õhusõidukitega südameinfarkti ohvritele elektrilisi südamestimulaatoreid (defibrillaatoreid).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
DPD Eesti AS tegevjuhi Rainer Rohtla sõnul võib esmapilgul olla tegu väikse sammuga Prantsusmaa pakiveo võrgustikus, kuid olulise arengusuunaga tuleviku logistikamaailma silmas pidades.
Coca-Cola HBC Eesti AS tegevus lõi Eesti riigi majandusele 2023. aastal ligikaudu 25 miljonit eurot lisandväärtust, selgub ettevõtte hiljutisest
jätkusuutlikkuse aruandest.