Autor: Maarit Eerme • 4. juuni 2015

Sanitex rajab Eestisse esimese logistikakeskuse

Sanitexi tütarettevõte Baltic Logistic Solutions (BLS) ehitab Rae valda oma esimese logistikakeskuse. Laokompleksi planeeritav valmimisaeg on 2016. aasta aprillis.

Eestis BLSi kaubamärki esindava Sanitex Estonia OÜ juhatuse liikme Valentas Šulskise sõnul kerkib BLSi logistikakompleks Tartu maantee äärde, umbes 3 km kaugusele Tallinna piirist. „Kui täna on BLSil A-klassi kesklaod Kaunases ja Riias ning Eestis oleme logistikateenuseid ostnud allhankena, siis A-klassi laokompleksi valmimine Tallinna läheduses võimaldab ettevõttel tegutseda efektiivsemalt ja arendada äritegevust kogu Baltikumis,“ selgitas Šulskis.

Uue laokompleksi ehitust teostab Astlanda Ehitus. 15 000 m2 põrandapindalaga logistikakeskusesse saab kaupu ladustada kolme erineva temperatuurirežiimiga laos: tavaladu +18…+25oC, jaheladu +2…+6oC ja külmladu -18oC. Logistikakeskuses asub tööle 120-150 inimest.

Šulskise sõnul hõlmavad ettevõtte integreeritud logistikateenused lisaks laoteenustele  kaupade regulaarset transporti multitemperatuurhaagistega nii Baltimaades kui ka riigisiseselt. “Baltikumiüleste teenuste pakkujana on BLSi investeeringu eesmärk arendada logistilise keti toimimist, et ettevõtte kliendid saaksid keskenduda oma põhitegevusele,” selgitas Šulskis. Vastavalt kliendi vajadustele pakutakse ka lisaväärtusteenuseid nagu etikettide trükkimine, toodete markeerimine, kaupade komplekteerimine, ümberpakkimine, reklaam kaubikutel jt.

BLS on üks Baltimaade suurimatest logistikaettevõtetest, mis pakub terviklikke logistikateenuseid Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõtte pikaajaline kogemus ulatub aastasse 1994, Eestis alustati logistikateenuste pakkumisega 2010. aastal. BLS omab kõigi temperatuurirežiimidega A-klassi laohooneid Kaunases ja Riias üldpinnaga 65 500 m2. Ettevõttel on suurim ja kaasaegseim autopark Baltikumis – 227 veokist 182 on varustatud temperatuurikontrolli seadmetega. Tänaseks pakub BLS tööd pea 1000 inimesele. Ettevõte teenindab hulgimüüjaid, maaletoojaid, tootjaid, jaekette, HoReCa sektorit, riigiasutusi jt. BLS klientide hulka kuuluvad paljud tuntud tootjad sealhulgas Procter&Gamble, Mars, JTI, Philip Morris, Kellogg’s, Bonduelle, Estrella, Santa Maria, Paulig, Mondelez, Merrild, jpt.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700