8. veebruar 2017

L’Oreal müüb The Body Shopi

Autor: EPA

Prantsuse kosmeetikagigant l’Oreal teatas, et müüb maha kümme aastat tagasi ostetud The Body Shopi.

L’Oreal pole müügitehingut ise küll kommenteerinud, ent asjaga kursis inimeste sõnul on The Body Shopist loobumise põhjus selle kehvad müügitulemused. The Body Shopil on üle 3000 kaupluse kokku 66 riigis, sealhulgas Eestis.

Kuigi l’Oreali enda äri läheb hästi, täpsemad numbrid peaksid saabuma homme, siis The Body Shop on kosmeetikagigandi äridest üks kiratsevamaid. Küll on aga praeguseks teada, et 1976. aastal Briti ärinaise ning keskkonnaaktivisti Dame Anita Roddicki asutatud kosmeetikabränd on mitme teise firma huvi äratanud ehk ilmselt õnnestub see l’Orealil maha müüa.

L’Oreal ostis The Body Shopi 2006. aastal ning maksis 652,3 miljonit naela. Toona oli ostu põhjuseks inimeste suurenenud huvi loodussõbraliku kosmeetika vastu. Siis ütles praeguseks l’Oreali juhiks edenenud Jean-Paul Agon, et The Body Shopi brändi tahetakse märkimisväärselt laiendada ning ta näeb brändil suurt tulevikku.

Väljaanne Financial Times kirjutab, et The Body Shop moodustab väikese osa L’Oreali kogutuludest, mis eelmise aasta esimeses pooles ulatusid 12,89 miljardi euroni. Kogu aasta tulud peaksid jääma 25,85 miljardi juurde.

Finantsteenuseid pakkuva Raymond Jamesi analüütik Hermine de Bentzmann kirjutas möödunud nädalal, et võrreldes teiste konkurentidega peaks l’Oreali tulemused alanud aastal olema palju paremad, kuna ettevõte on tegev mitmes valdkonnas ning hoidnud oma äri võimalikult mitmekesisena. Ta märkis, et ettevõttel on palju potentsiaali kasutusele võtta uuenduslikke tehnoloogiaid ning samuti suudab l’Oreal kiiresti kohaneda turumuutustega.

Autor: Pille Ivask, kaasautor

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700