Autor: Kaubandus.ee • 4. juuni 2019

Emor: apteekidest pakub parimat teenindust Südameapteek

Kantar Emori uuringu järgi on apteegid tõusnud aastatega oluliseks teenindusvaldkonnaks ning vastajad on hinnanud parima teeninduskogemusega apteegiks juba teist aastat järjest Südameapteeki.
Foto: Sille Annuk / Postimees

Südameapteegi personalijuht Hels Mikkali sõnul kinnitab apteekide hea tulemus, et apteekri roll on inimeste jaoks järjest olulisem ning apteek kõige kättesaadavam tervisenõu koht. Nõustaja oskus küsida, kuulata ja anda nõu muutub siin järjest olulisemaks.

“Kaasaegne apteeker peab tundma nii keemiat kui ka inimkeemiat,” lausus Mikkal ning lisas, et apteekri amet on olnud üks kiiremini muutuvaid elukutseid Eestis. Apteek ei ole ammu enam koht, kuhu tullakse vaid siis, kui häda käes. Peamiseks apteekri ülesandeks oma kogukonnas on anda nõu, kuidas terve olla ja aktiivselt erinevatel aastaaegadel tegutseda.

“Apteekri oskus küsida, kuulata ja anda nõu annabki olulise osa suurepärasest tulemusest ehk kliendi rahulolust,” räägib Mikkal.

Südamepateegil on Mikkali sõnul oma koolitusprogramm Pharma Akadeemia, mis aitab kaasaegse apteekri oskuseid jätkuvalt arendada ja lihvida. Lisaks teeb Südameapteek kliendisuhtevaldkonnas pidevat ja süsteemset koostööd ka Eesti juhtivate koolitajatega. “Kindlasti väärivad suurt tunnustust ka apteekrid ise, kellel on tõsine huvi koolitustel osaleda ja omandatud igapäevatöö juures rakendada.”

“57 ettevõtet hõlmanud uuringu pingerea esimesse neljandikku mahuvad näiteks sellised oma valdkonna teeninduse lipulaevad nagu Südameapteek ja Apotheka,” sõnas Kantar Emori uuringuekspert Lele Aak. Parima soovitusindeksiga apteekide tabelit troonib Südameapteek, tema järel Apotheka, BENU ja Euroapteek.

“Nagu ka varasemal aastal, on positiivse soovituskommunikatsiooniga enamik apteegikettidest ning apteegid valdkonnana edestavad nii pankasid kui ka toiduainetekaupluseid,” märkis Aak. “Peaaegu kõik apteegid on oma positsiooni pingereas parandanud. Kõige suurema külastajaskonnaga Apotheka ja BENU Apteek jäävad soovitusindeksi poolest endiselt mõnevõrra alla Südameapteegile, mis on sellel aastal tõusnud esikümnesse. Südameapteek oli tugevaim ka eelmisel aastal.”

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Sigrid HiisKaubandus.ee toimetajaTel: 5681 4070