• 18.04.22, 10:52

Uuring: Eesti e-ostlejate arv kasvab Euroopa keskmisest kiiremini

Kulleri- ja logistikaettevõtte DPD tellitud uuest üleeuroopalisest uuringust selgub, et kahe viimase aasta jooksul ehk pandeemia aastatel kasvas e-ostlejate arv Eesti kiiremini, kui Euroopas keskmiselt. Kui Euroopas tuli turule juurde 2% aktiivseid e-ostlejaid, siis Eesti kasv moodustas 8%.
DPD pakiautomaat
  • DPD pakiautomaat
  • Foto: Andras Kralla
DPD üleeuroopalise uuringu järgi Eestis on e-kaubandus viimase kahe aasta jooksul jätkuvalt kasvanud ning seda just aktiivsete e-ostlejate osas, ehk nende arvelt, kes teevad kuus vähemalt ühe netiostu. Nende osakaal moodustas 2019. aastal kõigest 34%, kuid praeguseks ulatub juba 42%-ni Eesti e-ostlejate koguarvust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.03.26, 11:00
Finantseerimisest saab kaupmehe salarelv: ostja mõtleb järelmaksule juba enne poodi minekut
Tarbijad ei kasuta järelmaksu enam ainult emotsiooniostude tegemiseks. Üha sagedamini mõeldakse finantseerimisele juba ostu planeerimise etapis ning makselahendusest on saanud oluline osa ostukogemusest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele