Meie esimene väljakutse seisneb tarbija üldises kindlustundes, mis omakorda viib koduremondi ja suuremate ehitustööde edasilükkamiseni ning kogu DIY sektor on üldises langustrendis ja edasilükatud ehitusprojektide tõttu on see valdkond üsna ebastabiilne, rääkis Bauhof Groupi tegevjuht Edvinas Volkas.

- Bauhof Eesti tegevjuht Edvinas Volkas
Bauhof Groupi tegevjuht Edvinas Volkas rääkis, et ehituse maht on vähenenud nii era- kui ärisektoris, kuid nende ettevõte ei keskendu vaid ehitusmaterjalide müügile. „Äsja lõppesid jõulud ja aastavahetus, kus fookus oli dekoratsioonidel, praktilistel kingitustel, sise- ja välisvalgustustel ning jõulupuudel. Lisaks on külmadel talvedel meie populaarseteks toodeteks küttematerjalid ja –seadmed,“ ütles ta ning lisas, et praegu valmistuvad nad aianduse hooajaks.
„Nagu me teame, siis Eesti majandus on kahanemistrendis teist aastat järjest ning prognooside kohaselt hakkab stabiliseerumine selle aasta teises pooles, kus kasvu on oodata alates 2025. aastast. See kõik mõjutab väga tugevalt üleüldist ehitussektorit,“ rääkis Volkas.
Tutvu värskelt ilmunud Ehitusmaterjalide müüjate kvartali konkurentsiraportiga
SIIN.Ehitusmaterjalide müüjate valdkonnas mängivad igal aastal olulist rolli ka hooajad. „Hetkel näiteks valmistume hoogsalt kevadhooajaks, mis eelnevate aastatega on olnud kasvutrendis, sest üha rohkem tahetakse ise kasvatada oma taimi ja juurvilju.“ Volkas ütles et nende suureks tugevuseks on Aiaparadiis ning nad töötavad selle nimel, et iga aiandushuviline leiaks neilt kõik vajaliku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.