Septembris kallinesid toidukaupadest enim mahlad ja siirupid
Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks 2024. aasta septembris võrreldes augustiga 0,3% ning tõusis võrreldes mulluse septembriga 3%. Eelmise aasta septembriga võrreldes olid kaubad 1,5% ja teenused 5,5% kallimad.
Statistikaameti tarbijahindade statistika tiimijuhi Lauri Veski sõnul mõjutasid septembris tarbijahinnaindeksit mulluse septembriga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide, mootorikütuse ja õlide ning mitmesuguste kaupade ja teenustega seotud hinnamuutused.
Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2024. aasta augustis 889 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügimaht 4 protsenti.
Jaekaubanduse numbrid näitavad, et elu Eestis käib vaiksel sammul. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on jaekaubanduse müüginumbrid paari protsendi võrra nõrgemad. See muutus toimus eelkõige aasta alguses käibemaksu tõusu ajal. Pärast seda on müük stabiliseerunud uuel nõrgemal tasemel.
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.