• 09.01.25, 09:44

Kasutatud autode müük tegi möödunud aastal rekordi

Mercedes-Benz automargiga tehti möödunud aastal koos BMW ja Volvoga kõige enam tehinguid
  • Mercedes-Benz automargiga tehti möödunud aastal koos BMW ja Volvoga kõige enam tehinguid
  • Foto: Andras Kralla
Transpordiameti statistikast selgus, et 2024. aastal tõusis kasutatud autode ost ja müük 23,3 protsendi võrra võrreldes aastatagusega. Kõige uuemad kasutatud autod registreeriti Tallinnas ja Harjumaal ning kõige vanemad aga Põlva maakonnas.
2024. aastal vahetas Eestis omanikku ligi 185 000 kasutatud autot. „Omanikevahetusi tehti 2024. aastal 23,3% enam kui mullu. Kõige enam tehinguid tehti automarkidega nagu BMW, Volvo ja Mercedes-Benz. Suurima tõusu - 61% - võrreldes eelmise aastaga tegi hübriidmootoriga kasutatud autode esmane registreerimine. Diiselmootoriga sõidukite registreerimise osakaal langes 17% võrra, ent püsis siiski aasta lõikes kõige populaarsemana,“ tõi Autoportaal.ee juht Ando Rahu välja.

Seotud lood

Uudised
  • 09.12.24, 12:33
Kasutatud autode müük plahvatas: poole rohkem tehinguid
Aasta eelviimasel kuul kasvas kasutatud autode ostmine ja müümine võrreldes aastatagusega enam kui poole võrra.
Uudised
  • 26.11.24, 11:06
Hüpe autoturul: isegi proovissõiduks on raske aega saada
Vähem kui poolteist kuud enne automaksu ja autode registreerimismaksu kehtima hakkamist on kõige aktiivsemad autoostjad need, kes jahivad endale suuremat autot. Inimeste suurt huvi näitab 80% tõusnud proovisõitude ning samaväärselt kasvanud tellimuste arv.
Uudised
  • 22.10.24, 11:32
Moller Auto tuli välja uue lojaalsusprogrammiga
Moller Auto tuli Baltikumis välja uue mobiilirakendusega “Moller Club”, mis toob kasutajateni erinevad boonused ning uudised autoturul toimuva kohta.
TOP
  • 10.10.24, 11:45
Sõidukimüüjate TOP: automaks autoäri ei soosi
Sõidukimüüjate TOP kolmik kinnitab kui ühest suust, et linnamaasturid on endiselt kõige kuumem kaup ning klientide soovid hoolimata keerulisest ajast pole muutunud.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.25, 10:34
Digitaalsest maailmast füüsilisse poodi: e-poe võimaluste rakendamine kaupluses
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele