Autor: Kaubandus.ee • 8. mai 2009

Rigual ja Bambona ühinevad 700miljoniliseks hulgifirmaks

Eesti suuremate puu- ja juurvilja hulgimüüjate hulka kuuluvad OÜ Rigual ja AS Bambona sõlmisid ühinemislepingu, millega tekib 700 miljoni kroonise käibega suurfirma.

Riguali juhatuse esimehe Raimo Kaarlaidi sõnul tekib ühinevate ettevõtete baasil Eesti juhtiv puu- ja juurvilja hulgimüügifirma. "Ühinevast ettevõttest saab usaldusväärne ja tugev partner meie tarnijatele ning klientidele nii Eestis kui ka väljaspool. Kokkulepitud strateegia kohaselt keskendume arengule koduturul, kuid perspektiivis ei välista ka laienemist mõnda naaberriiki," ütles ta.

Bambona juhataja Avo Tints ütles, et kahe tugeva ettevõtte ühinemisel tekkiv sünergia tähendab uuele ettevõttele efektiivsuse tõusu, mis avaldub turu parimas klienditeeninduses ning võimekuses hankida ja pakkuda parimat kaupa.

Ettevõtete teatel on tegu kaalutletud konsolideerumisega, tehing jõustub pärast konkurentsiameti loa saamist. Ühineva ettevõtte nimeks jääb Rigual ning ettevõtte tegevjuhina jätkab praegune Riguali juht Raimo Kaarlaid. Ühineva ettevõtte kaubamärgid on Rigual, Maailma Viljad, C+, FruitXpress ja Bambona.

OÜ Rigual käive ulatus eelmisel aastal 413 miljoni kroonini, ASi Bambona käive oli 280 miljonit. Ühineva ettevõtte 2009. aasta käibeprognoos on 700 miljonit krooni, kokku töötab seal ligi 230 inimest. Mõlemad ettevõtted on asutatud 1994. aastal.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700