Kallid butiigid pannakse kinni, nende
asemele ilmuvad kohalikku kaupa müüvad poekesed, mis kauplevad Läti kartuli,
leivapätside ja hapukoorega, vahendas rus.db.lv ajalehte Chas.
Minnes tagasihoidlikule šoppingule Riia kesklinna, sihiks tuntud moekauplused, tabab ostjat üha sagedamini pettumus. Moekaupade asemel võib akendel leida sildid: "Antakse üürile" ja "Müüa". Juhtub sedagi, et uksest sisse minnes leiate rõivaste asemel lahtised riiulid kohaliku tomati ja kurgiga.
"Mis sunnib ettevõtjaid tegema sellist kannapööret?" küsis ajaleht. Millega on võimalik täna ostjat köita? Laenu võtta väikeste kaupluste avajad ei soovi, kuid Riia vanalinnas tuleb 40 ruutmeetrise kauplusepinna eest maksta 600-700 latti (13 200-15 400 krooni) kuus. Samas on need poekesed lahti südaööni ja isegi kauemgi, kui ostjaid jätkub, ning vajadusel ka nädalavahetustel.
Kunagi olid Riias väga populaarsed nn kolhoosikauplused. Seal olid hinnad palju kõrgemad kui riiklikes poodides, kuid kaup oli kvaliteetsem. Ja peamine, valik oli suurem. "Nagu näha, on traditsioonid tugevad!" kommenteeris ajaleht.
Seotud lood
Tehnoloogiapartner Nixor on partner selle sõna kõige otsesemas mõttes – koostöös klientidega arendatakse välja täpselt nende vajadustele vastavad info- ja turvatehnoloogiad, efektiivsed ja töökindlad süsteemid, mis toetavad äri pikaajalist edu. Spetsiaalselt kaubandusettevõtete jaoks loodud kassatarkvara NexuFront käib efektiivsuse, turvalisuse ja tehniliste võimaluste poolest alati mitme sammu võrra ees. Pidevalt arenduses olev platvorm on operatiivne ning võimaldab teha kohandusi vastavalt tehnoloogia arengule ning jaemüügi muutuvatele vajadustele.