Autor: Kaubandus.ee • 11. märts 2010

Pärnu sotside juhi abikaasa peeti kinni

Äripäeva andmeil pidas maksu- ja tolliameti uurimisosakond salaviina müügi ning maksude maksmisest kõrvalehoidmise kahtlusega kuni 48 tunniks kinni Pärnu ettevõtja Jaan Kloosteri, kelle abikaasa on Pärnu volikogu aseesimees ja kohalike sotside juht Epp Klooster.

"Ma ei tea sellest midagi. Olen praegu Norras koolitusreisil ja ma tõesti ei oska mitte midagi öelda," reageeris Epp Klooster eile päeval üllatunult mehe kinnipidamisest kuuldes.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Külli Kivioja sõnul on Jaan Kloostrile esitatud kahtlustus maksude maksmisest kõrvalehoidumises suures ulatuses karistusseadustiku § 389 1 lg 1 järgi ja alkoholi käitlemise korra rikkumises § 375 lg 1 järgi. Mõlema paragrahvi järgi on karistuseks ette nähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.

Sama kriminaalasja raames on kahtlustus maksude maksmisest kõrvalehoidumises suures ulatuses § 389 1 lg 3 järgi esitatud ka ühele juriidilisele isikule.

Kloostrile kuuluv osaühing Kokteil JK tegeleb Pärnus taara kokkuostuga ning kioskites ja turgudel alkoholi, karastusjookide ning tubakatoodete müügiga. 2008. aastal oli 12 töötajaga firma müügikäive 11,6 miljonit krooni ning kahjumit saadi ligi 400 000 krooni. Aasta varem kogunes 8,6 miljoni kroonise käibe juures 640 000 krooni kahjumit.

Eile uurijate poolt vabaks lastud Jaan Klooster eile ja täna telefoni vastu ei võtnud.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700