Autor: Maarit Eerme • 9. aprill 2013

Viru Keskuse käive kasvas I kvartalis veidi

Viru Keskuse kaupluste esimese kvartali käive oli tänavu 28,5 miljonit eurot,  mis võrreldes eelmise aasta esimese veerandiga kasvas 3,6 protsenti.

Viru Keskuse külastajate arv on hoogsalt suurenenud - esimeses kvartalis külastas keskust üle 3,4 miljoni inimese, mis on 27,6 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

“Esimese kvartali tulemusi võib tänases majanduskeskkonnas pidada heaks ja ootuspäraseks,” ütleb Viru Keskuse juhatuse liige Ants Vasar. “Muuhulgas selgitab külastajate arvu hüppelist kasvu keskuse loendursüsteemi väljavahetamine uue, kaasaegse ja täpsema vastu.”

Vasara hinnangul pole lähiajal oodata suuri muudatusi nii jaekaubanduse arengutes kui ka tarbija käitumises: “Tarbijad on jätkuvalt kaalutlevad ja ratsionaalsed, mistõttu lähikuudel säilib tagasihoidlik ostuaktiivsus. Suhteliselt madal tööpuudus ja reaalpalga suurenemine toetavad samas jaekaubanduse müügitulu kasvu, mis aasta teises kvartalis jääb eeldatavasti 5 protsendi lähedale.”

Viru Keskuse ostude arv jäi 2013. aasta esimeses kvartalis eelmise aastaga kõrvutades samale tasemele, kuid keskmine ostusumma suurenes aastaga 8,1 protsenti.

Viru Keskuses sooritati aasta esimeses kvartalis 2,1 miljonit ostu ning keskmine ostusumma oli 13,4 eurot.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700