Autor: Maarit Eerme • 1. juuni 2015

Algavad Pro Kapitali kaubandus- ja meelelahtuskeskuse ehitustööd

AS Pro Kapital Grupp allirjastas grupi tütarettevõtte AS Tallinna Moekombinaat lepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva kaubandus- ja meelelahtuskeskuse ehitus- ning projekteerimistööde teostamiseks AS Merko Ehitus Eestiga.

Ehitatava hoone brutomaht on kokku ca 130 000 ruutmeetrit, sellest enam kui 52 000 ruutmeetrit erinevaid üüripindu (kaubandus, toitlustus, kobarkino ja meelelahutus). Keskuses hakkab paiknema üle 200 kaubanduspinna.

Tööde algus on juuni 2015 ning keskus on plaanis külastajatele avada 2017. aasta sügisel. Keskuse orienteeruv ehitusmaksumus on 70 miljonit eurot (ilma käibemaksuta).

Pro Kapital Grupp juhatuse esimehel Paolo Michelozzil on äärmiselt hea meel teatada, et algavad T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustööd. "Kasutame Tallinna Kristiine Keskuse ning Riia Domina Shoppingu arendamisega omandatud kogemusi, et luua sellest projektist midagi tõeliselt uut, atraktiivset ja emotsionaalset kõikidele Tallinna elanikele," ütles Michelozzi. Lisades, et Merko Ehitusega seob neid varasem pikaajaline koostöökogemus ning loodavad üheskoos saavutada häid tulemusi. 

"Täname Pro Kapitali, et nad on usaldanud nii suuremahulise ja keeruka ehituslepingu täitmise Merkole," ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben. Lisades, et Pro Kapital omab suuri kogemusi kaubanduskeskuste arendamisel ja oleme kindlad, et see aitab uuesti T1 keskusest teha erakordse ja kliendi poolt armastatud kaubandus- ja meelelahtuskeskuse.

T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus on osa uuest  linnakeskusest, kus hakkab paiknema kavandatav Tallinna Ühisterminal, Rail Baltica raudteesõlm ning uus Tallinna linnaväljak, mis piirneb uute äri ja elamuhoonetega. Pikendatav 4. trammiliin on planeeritud ühendama kompleksi ka Tallinna Lennujaamaga.

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700