Eesti jalatsi- ja rõivabränd Kira on esimene kodumaine ettevõte, kes liitus rahvusvahelise jätkusuutlikkuse platvormiga BCome, mis muudab toodete tarne- ning tootmisahela läbipaistvaks. Enne ostu saab näha iga toote keskkonnamõju ning säästetud resursse võrreldes keskmise tööstusstandardiga.
- Eestis loodud saapad on valmistatud kasutuskõlbmatutest autorehvidest, kasutatud plastpudelitest ja taaskasutatud mikrokiust. Foto: Kira.
Eestis loodud ja tegutsev Kira on asutamisest saadik pööranud tähelepanu innovaatilistele tootmislahendustele. “Otsime pidevalt uusi lahendusi, materjale ja tootmisviise, mis vähendaksid ökoloogilist jalajälge ning oleksid kandjale mugavad ja kauakestvad. Näiteks on meie saapad valmistatud kasutuskõlbmatutest autorehvidest, kasutatud plastpudelitest ja taaskasutatud mikrokiust ning meie tootmine asub Eestis,” selgitas Kira loovjuht Sirli Ratassepp.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kolme suure kaubandusettevõtte esindajad räägivad reaalsetest sammudest, mida nad on ette võtnud, et toimetada keskkonnasõbralikumalt ja jätkusuutlikumalt.
Tehnoloogiapartner Nixor on partner selle sõna kõige otsesemas mõttes – koostöös klientidega arendatakse välja täpselt nende vajadustele vastavad info- ja turvatehnoloogiad, efektiivsed ja töökindlad süsteemid, mis toetavad äri pikaajalist edu. Spetsiaalselt kaubandusettevõtete jaoks loodud kassatarkvara NexuFront käib efektiivsuse, turvalisuse ja tehniliste võimaluste poolest alati mitme sammu võrra ees. Pidevalt arenduses olev platvorm on operatiivne ning võimaldab teha kohandusi vastavalt tehnoloogia arengule ning jaemüügi muutuvatele vajadustele.