Kellegi teise intellektuaalomandi vargus ei ole kunagi ohvriteta kuritegu. Võltskaupa ostes aitab tarbija kauplejaid, kes rikuvad seadust ja võib nii kaudselt rahastada organiseeritud kuritegevust. Kõige hullemal juhul riskitakse enda ja oma lähedaste turvalisusega.

- Võltskaupa ostes aitab tarbija kauplejaid, kes rikuvad seadust.
- Foto: Shutterstock
Patendiameti intellektuaalomandi õiguse osakonna juhataja Cady Kaisa Rivera kirjutas ameti ajaveebis, et aprilli alguses hävitas Maksu- ja Tolliamet (MTA) Ääsmäel taas suure koguse võltsitud rõivaid, jalatseid, kotte ja elektroonikat. Tegu oli 2022. aastal Eesti ostjatelt konfiskeeritud kaubaga. Kuigi MTA teeb piraatluse vähendamiseks aktiivset teavitustööd, ei paista võltskaubandusel ja intellektuaalomandi õiguste rikkumistel lõppu. Paraku ei tea endiselt suur osa veebist soodsa pakkumise leidnud ostjaist isegi, et nad tegelikult seotavad võltsitud kaupa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Miljonikäivetega Amazoni müüja Kanadast Norman Farrar tõi Amazoni aastakonverentsil välja 10 lihtsat soovitust, kuidas tootele väärtust lisada ning seeläbi enda kasumit maksimeerida.
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.