Tööandjaid esindav kaubandus-tööstuskoda saatis valitsusele 70 ettepanekut bürokraatia vähendamiseks. Koja teate kohaselt võiks nende ettepanekud arvesse võtta juba eelseisvate seadusemuudatuste kavandamisel. Koja teatel ei vähene paljude soovituste puhul mitte ainult ettevõtjate aja- ja rahaline kulu, vaid paraneks ka Eesti majanduskeskkonna konkurentsivõime.
Tänase valitsuse otsusega kiideti heaks tarbijakaitseseaduse muudatused, mis võimaldavad ettevõtjatel uuest aastast loobuda paberil ostukviitungite ja arvete väljastamisest. Seaduse muudatuse peab heaks kiitma veel riigikogu.
Arvamused Eestis kavandatavate töölepinguseaduse muudatuste kohta jagunevad radikaalselt kaheks: tööandjad näevad selles positiivset muudatust mitte ainult endi, vaid ka töötajate jaoks, ametiühingud aga nõuavad seaduseelnõu ülevaatamist.
Muutuvad ka Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatorid ehk EMTAKid
2025. aasta 1. jaanuaril jõustub kokku rohkem kui 200 õigusakti. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juristid koostasid ettevõtete jaoks põhjaliku ülevaate kõige olulisematest seadusemuudatustest.
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.