Eesti jaemüük on statistikaameti andmetel kasvanud neli kuud järjest ja esimene kvartal oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kolm protsenti plussis. Kaubandus on mõõnast üle saamas ning ettevaates sõltub palju maksumuudatuste mõjust, ütles T1 keskuse tegevjuht
Tarmo Hõbe.

- T1 juht Tarmo Hõbe
- Foto: Raul Mee
„Esimeses kvartalis oli õhus varasemast rohkem optimismi, kuigi seda ei saa öelda kogu kaubanduse kohta. Talvekaupade hooaeg jäi lumepuudusel oodatust lahjemaks, kuid kompensatsiooniks leidsid aktiivsed inimesed teisi harrastusi,“ märgib Hõbe. Seda kinnitab T1 kolmanda korruse spordiklubide populaarsus. Head tulemust on võrreldes turu keskmisega näidanud outlet-kauplused ehk soovitakse kvaliteetset kaupa soodsate hindadega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Prisma Peremarket otsustas sel nädalal koondada 20 töötajat oma kontoripersonalist, keda esialgu oli kokku ligi sadakond.
Esimese aasta investeering on ennustatavalt ligi pool miljonit eurot.
Pankrotistunud Hortese asemel on Laagris uksed avanud Rikets aianduskeskus. Otsus tulla mängu langetati välkkiirelt – vaid mõni nädal enne aianduse kõrghooaja algust tuli ettevõttel otsustada, kas riskida ja avada või loobuda võimalusest.
Balti regiooni suurimas kaubanduskeskuses Ülemistes möödus aasta algus vaoshoitult ja märts tõi kaupmeestele kainestava reaalsuse. Märtsikuu oli märgatavalt vaiksem kui mullu samal ajal – külastusi oli vähem ja ka kulutused kauplustes olid tagasihoidlikumad, rääkis keskuse juht Guido Pärnits.
Statistikaameti andmetel oli naiste brutotunnitasu 2024. aastal 13,2% väiksem kui meestel. Aastataguse ajaga võrreldes suurenes sooline palgalõhe 0,1 protsendipunkti.
Eesti e-kaubandus elab huvitaval ajal — kliendiootused on muutunud ja rahvusvaheline konkurents kasvanud. DPD Eesti kommertsjuht Janek Kivimurd selgitab, mis tagab tänapäeval õnnestunud ostukogemuse ja kuidas e-kaupmehed saavad suurenenud ootustele vastata.