Madalate kokkuostuhindade tõttu müüvad
Eesti põllumehed piima ja liha Lätti, Leetu ja Venemaale.
Mullu suvel hakkas küll piima kokkuostuhind 3,9 kroonilt ülespoole rühkima, tõustes käesoleva aasta alguseks üle 5,2 krooni kilo eest, kuid Lätis ja Leedus oli hinnatõus suurem kui Eestis. Seetõttu hakkasid täis paakidega piimaautod vurama üha tihemini lõuna poole, kirjutas Maaleht.
Kuna Eestis jääb 40% piimast oma tarbest üle, siis mõjutabki siinset kokkuostuhinda maailmaturu hinnaralli.
"Saame Leedust paremat hinda ja müüme sinna 23 tonni päevas," tunnistab paarikümmet suuremat piimatootjat ühendava tulundusühistu Laeva Piima ning nii piima- kui lihatootmisega tegeleva Tartu Agro juht Aavo Mölder. "Leedukad tulevad ise piimale järele ja transpordikulud jäävad nende kanda."
Olukord sealihaturul on samuti muutumas ja kui mais kerkis sigade kokkuostuhind Eestis vaid protsendi jagu, siis Lätis ja Leedus oli hinnatõus üle kümne protsendi. Ka pärast pronksiööd lõppenud sigade eksport Venemaale on taastumas.
Seotud lood
Eesti turul üle 30 aasta tegutsenud Smarten Logistics pakub kolmanda osapoole logistikat ehk 3PL. Me hoolitseme kõige logistikaga seonduva eest: alates laovarude planeerimisest, kaupade vastuvõtust, arvele võtmisest, ladustamisest ning lõpetades nende klientideni toimetamisega. Lähemalt räägib Martin Karolin Smarteni müügiosakonnast.
Enimloetud
1
Osanike vahel olid pikalt suured erimeelsused. “Terve linn teadis seda”
4
Esikoha võitja ei tahtnud öelda, kus nende pood asub
Viimased uudised
PwC vandeaudiitorid: negatiivne omakapital ei ole vastavuses äriseadustikuga
Hetkel kuum
Osanike vahel olid pikalt suured erimeelsused. “Terve linn teadis seda”
Kahel värskel juhil CV-s ühine Barboras töötamine
Omanik: keegi ei soovi pikalt pidada kahjumis äri
Tagasi Kaubandus esilehele