Eelmisel aastal alanud jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüügi langustrend jätkus ka tänavu septembris. Sellele avaldasid mõju kõrge inflatsioon, jahenev majandus ning sellest tulenev tarbijate kindlustunde nõrgenemine. Ka Eesti konjunktuuriinstituudi tarbija- ja kaubandusbaromeetri kindlustunde indikaatorid on jätkuvalt langustrendis, teatas statistikaamet.
Tänavu märtsis oli jaemüük eelmise aasta vastava kuuga võrreldes esmakordselt miinuses ja see trend jätkus ka septembris. Septembris oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 4,5 miljardit krooni, mis oli püsivhindades 8% vähem kui aasta tagasi samal ajal. Enim mõjutasid kaupade jaemüügi langust tööstuskaupade kauplused. Neis kauplustes vähenes jaemüük eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 12%.
Kaupade jaemüük vähenes eelmise aasta septembriga võrreldes enamikul tegevusaladel, v.a postimüük ning apteegikaupade ja kosmeetikavahendite müük. Kõige rohkem vähenes jaemüük tööstuskaupade spetsialiseerimata kauplustes ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjali kauplustes.
Jaemüük toidukaupade kauplustes on viimaste kuudel olnud küllaltki stabiilne. Tänavu septembris vähenes see eelmise aasta septembriga võrreldes 3%. Müügi langusele avaldas endiselt mõju toidukaupade hinnatõus ning sellest tulenev tarbimise vähenemine.
Septembris võrreldes augustiga vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 7%. Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli septembris 5,3 miljardit krooni, millest kaupade jaemüük andis ligi 85%. Eelmise aasta septembriga võrreldes