Ma olen varem mõelnud, et miks kilekotimaksu pole kehtestatud, kuna inimene mõtleb asjadele rohkem, mille eest ta peab makse maksma, ütles Ökopoe Bioteek.ee OÜ omanik ja juht Kadri Kont-Kontson.
Roheliste erakond soovib poes müüdavatele kilekottidele kolmekroonist aktsiisi kehtestada, millega peaks vähenema kilekottide kasutamine ning keskkond võitma.
"Ausalt toetan küll. Ma arvan, et kui kilekott maksaks 10kr, siis juba see paneks inimesi taaskasutamise või alternatiivide peale mõtlema," vastas Kont-Kontson Äripäeva päevaküsimusele, kas toetad kilekottide maksustamist?
"Ma olen varem mõelnud, et miks seda pole kehtestatud. Inimene mõtleb asjadele, mille eest ta peab makse maksma rohkem ja ehk on siis lihtsam meelde jätta, et riidekott tuleb poodi kaasa võtta," sõnas ta.
Kont-Kontson lisas, et muidugi peaks teisest küljest olema siis võimalik ka muude kaupade pakendamiseks oma taara kodust kaasa võtta.
"See taara küsimus oligi üks tõuge, miks oma poodi tegema hakkasin. Pakendamiseks saab osta riidest koti - 25kr ja mahutab kaks kolmeliitrist purki - või paberkoti. Piima ja kohupiima, oliiviõli ja pesupulbrit ning nõudepesuvahendit saab osta ostja taarasse," rääkis ökopoe omanik.
Seotud lood
Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile pakendiseaduse muudatuse, mille eesmärk on piirata kilekottide tarbimist Eestis.
Selveri pagarilettide küpsetusjuhi Irina Kaganskaja sõnul on viimastel aastatel pagaritoodete müük märkimisväärselt kasvanud. Eriti menukaks on osutunud käsitsi valmistatud ciabatta'd ja focaccia'd oliividega.