Äripäeva eksperimendist selgus, et kulla kokkuostjate reklaami ei tasu usaldada. Kuldeseme hind võib erinevates firmades kõikuda isegi üle 30 euro.
Kulla kokkuostjaid on Eestis palju ja enamik reklaamib end kui parimat hinda pakkuvat ettevõtet. Ühtviisi ostavad kulda kokku mainekamad kontorid, korrusmaja keldrites asuvad pandimajad kui ka ajalehtedes kuulutavad üksiküritajad. Et vältida varastatud kulla liikumist, peavad kulla kokkuostjad küsima müüjalt isikut tõendavat dokumenti.
Tegime eksperimendi, pakkudes erinevatele kulla kokkuostjatele üht ja sama kuldketti. Eesti Proovikoja andmeil oli selle kullaproov 750 ning see kaalus 5,93 grammi. Kokkuostjate poole pöördusime kui tavakodanikud. Meid huvitas kokkuostjate pakutav kullagrammi hind ja keti eest makstav tasu. Samuti see, kas ikka alati küsivad kullaostjad tänavalt tulnud kullamüüja käest dokumenti.
Millistes firmades ei vastanud pakutud hind reklaamitule? Kus sai kuldeset müüa isikut tõendava dokumendita? Loe eksperimendist pikemalt tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.