E-sigaretti tuleb käsitleda ravimina juhul, kui nikotiini sisaldus ületab teatud piirnormi, millest alates on oht tervisele veelgi suurem, leiab apteekide liit.
„Sellised tooted peavad saama turustamiseks müügiloa ravimite kohta kehtiva regulatsiooni kohaselt. Toote klassifitseerimine ravimina või mitteravimina on ravimiameti pädevuses ning antud juhul on ravimiameti tehtud otsus e-sigarettide kohta igati õige ja rahvatervise huvides, “ ütles Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige Kristiina Sepp.
Sepa sõnul võib tubaka suitsetamise alternatiiviks olev e-sigaret ja e-sigareti täitevedelik kaupluses kättesaadavana tingida mitmeid kahjulikke mõjusid. „Risk nikotiinisõltuvuse kujunemiseks on väga kõrge. Väljakujunenud sõltuvuse korral on tõenäoline, et asutakse pruukima ka teisi tubakatooteid. E-sigareti täitevedelik on väga suure riskimääraga nikotiini sisaldav toode, mistõttu on mõistlik reguleerida selle kättesaadavust ning toote müügiga peab kindlasti kaasnema ka asjakohane nõustamine, et vähendada kahjulikke mõjusid. Toote määratlemine ravimina võimaldab seda müüa apteegis, kus on tagatud ka vajalik nõustamine,“ rääkis Kristiina Sepp.
Euroopa Parlamendi menetluses olev tubakadirektiivi eelnõu, mis on ette valmistatud Euroopa Komisjoni poolt, toetab samuti Ravimiameti lähenemist, kuna paneb paika põhimõtte, et suurema nikotiinisisaldusega tooteid tuleb vaadelda ravimitena.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.