Tallinna abilinnapea Merike Martinson saatis täna üheksale Tallinnaga piirnevale vallavolikogu esimehele kirja ettepanekuga järgida alkoholimüügi tingimustes Tallinna eeskuju.
Tallinna linn kutsub üles lähivaldade volikogusid üles kaaluma siin vastu võetud meetmete rakendamist, et piirata alkoholi kättesaadavust ja sellega vähendada alkoholi tarbimist oma valla haldusterritooriumil.
„Tallinna poolt vastu võetud piirangud on tekitanud ühiskonnas elavat vastukaja, mis näitab, kui oluline on see teema, olles kujunenud riiklikuks valupunktiks. Olukorras, kus oleme leidnud oma algatusele laialdast toetust, usun, et meie head naabrid järgivad Tallinna eeskuju ning astuvad omapoolsed sammud,“ ütles Martinson.
Kirjas on ära toodud kõnekad faktid Eesti Konjuktuuriinstituudi uuringust, mille põhjal on ligi 66 % poisse ja 55 % tüdrukuid alkoholi proovinud juba 13- aastaselt või varemgi. Uuringu kohaselt leidis 2013. aastal 83 % vastanutest, et alkoholitarbimise vähendamine on vajalik ning 51 % vastanutest toetas rangete piirangute kehtestamist alkoholi jaemüügile.
Sotsiaalministeeriumi poolt koostatud ja EV Valitsuse poolt käesoleval aastal kinnitatud Alkoholipoliitika roheline raamat on soovitanud kohalikul omavalitsusel vähendada alkohoolseid jooke müüvate jaekaupluste jt asutuste tihedust omavalitsuse territooriumil, seades riiklikele nõuetele täiendavaid kohalikke piiranguid alkoholiga jaekauplemisele.
Tallinna Linnavalitsus ja Tallinna Linnavolikogu on vastu võtnud alkoholitarbimise mõjutamiseks, liigtarbimise vähendamiseks kaks õigusakti, üks neist reguleerib alkohoolse joogi jaemüügi õiguse peatamist Tallinna haldusterritooriumil pühapäeviti alates 8. märtsist – 31. augustini 2015, teine kehtestab täiendavad piirangud alkohoolse joogi jaemüügile, millega on keelatud alkoholi jaemüük kauplustes, mille sissepääs asub vähem kui 50 m kaugusel põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse peasissepääsust; tõstetud on üldpinna minimaalset ruutmeetrite määra 150 ruutmeetrile kangeid alkohoolseid jooke müüvatele kauplustele. Samuti on alkohoolse joogi jaemüük keelatud tankla kauplustes või tanklale lähialal asuvates kauplustes, mis asuvad vähem kui 15 m kaugusel.
Kirjad saadeti Jõelähtme Vallavolikogule, Harku Vallavolikogule, Rae Vallavolikogule, Maardu Linnavolikogule, Viimsi Vallavolikogule, Kiili Vallavolikogule, Saue Vallavolikogule ja Saue Linnavolikogule.
Seotud lood
Eesti Kaupmeeste Liidu hinnangul eeldab Tallinna Linnavalitsuse plaan keelata alkoholi müük pühapäeviti plaanitud meetme sobivust, vajalikkust ja mõõdukust käsitlevaid uuringuid – ilma mõjuanalüüsita pole alkoholiseadusest tulenevalt linnavolikogul pädevust kehtestada alkoholi jaemüügi ajalist piirangut.
Tallinna Linnavalitsus otsustas pühapäeval alkoholi jaemüügi keelustanud korralduse kehtima hakkamise edasi lükata.
Täna kinnitas Tallinna linnavalitsus eelnõu, millega peatatakse pooleks aastaks pühapäeviti alkohoolsete jookide jaemüük. Eelnõu eesmärk on lõpetada alkoholimüük keldripoodides.
Tallinna linnavolikogu poolt mullu novembris vastu võetud alkoholimüügipiirangud jõustuvad tänavu 1. juulil, pühapäevast alkoholimüüki esialgu ära ei keelata, kirjutab tallincity.postimees.ee.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.