Alkoholimüüja Budampexile tekitab muret Eesti alkoholipoliitika, aga ettevõte suutis sellegipoolest mullu oma majandustulemusi parandada. Edasine areng saab olema aga raske.
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et alkohoolsete jookide hulgimüügiga tegeleva Budampex ASi müügitulu kasvas mullu 2 protsenti, 6,48 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 2 protsenti, 314 535 euroni (võrreldes eelneva aastaga).
Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 20 inimest, see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta suurenes 2 protsenti, 324 137 euroni. Keskmine brutotasu langes 2 protsenti, 1575 euroni kuus.
„Riigi aktsiisipoliitika muudab alkoholi hulgimüügi valdkonnas tegevuse iga aastaga keerulisemaks. Vahe Läti aktsiisidega muutub aina suuremaks ja see toob kaasa ostjate lahkumise Eestist Lätti,“ kurtis ettevõte oma tegevusaruandes.
„Aktsiiside muutumise tulemusena kallines alkohol Eestis 2016. aastal enam kui 6 protsendi võrra, turg kahanes samal ajal aga 5-6 protsenti. Edasine tegevus on ilma kulusid kärpimata aina vähem kasumlik.“
Ettevõtte juhtkond kirjutas, et taolist keskkonda arvestades ei ole nende majandustulemused tegelikult kehvad, sest firma suutis käivet kasvatada. „Ettevõtte edasisie eduka töö tarvis tuleb teha aga kardinaalseid muutusi. Eeskätt tuleb kärpida kulusid.“
Budampexi emafirma on Henkell International GmbH. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega
Äripäeva infopangas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rimi majanduskonverentsil ütles A. Le Coqi juhatuse liige Tarmo Noop, et järgmisel, 2018. aastal prognoosib riik alkoholiaktsiisi laekumist 341 miljonit eurot, kuid tootjate prognoos on 225 miljonit. Järgmisel aastal kukub Noobi sõnul ära ka Soome turg, turism on juba sellel aastal kukkunud 20%. Noobi kinnitusel sõltub majanduse konkurentsivõime paljuski maksude konkurentsivõimest, mis Eestis järjest halveneb – Eestis on poliitika täiesti ülimuslik majanduse ees.
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.