• 16.11.21, 10:14

Toidu raiskamine ja kliimamuutused: mida saavad teha selle vähendamiseks tarbijad ja tootjad

Kolmandik maailmas toodetud toidust läheb kas kaotsi või raisku, põhjustades tohutuid negatiivseid majanduslikke, keskkonna ja sotsiaalseid mõjusid. Maailma suurima toidu- ja joogifirmana teeb Nestlé koostööd oma partnerite, kogukondade ja kohalike toidupankadega, et vähendada toiduraiskamist. Ettevõte jagab oma edusamme ja kümmet võimalust kodus toidujäätmete probleemi lahendamiseks.
Toidu raiskamine ja kliimamuutused: mida saavad teha selle vähendamiseks tarbijad ja tootjad
  • Foto: Julia-Maria Linna
Igal aastal toob toidu raiskamine kogu maailmas kaasa ligikaudu 812 miljonit eurot majanduslikku kahju. Praeguste tootmis- ja turustamistavade tõttu läheb toit raisku kogu toiduainete tarneahelas: talus, töötlemisel ja transpordil, kauplustes, restoranides ja kodudes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:15
„Ostsin pähklid, aga skaneerisin porgandid“ – need ajad on nüüd möödas. AI tuvastab kõik iseteeninduskassas ostetud tooted
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele