2021. aastal leiti Eesti turult 16 ohtlikku toodet
Eelmisel aastal teavitas Eesti läbi RAPEX kiirhoiatussüsteemi 16 ohtlikust tootest, mis puudutasid isikukaitsevahendeid, mootorsõidukeid ning nende osi, teatab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.
Eesti teavitas läbi RAPEX kiirhoiatussüsteemi 2021. aastal kuueteistkümnest meie turult leitud ohtlikust tootest ning koostas 189 vastusteadet, millest enamus puudutasid mootorsõidukeid ja nende osi. Võrdluseks näiteks Läti teavitas kolmeteistkümnest (51 vastusteadet) ja Leedu kuuekümne neljast ohtlikkust tootest (105 vastusteadet). Eesti peamiseks teavitatud tooteliigiks oli isikukaitsevahendid (94% teavitatud teadetest). Teavitatud toodetest 15 olid kaitsemaskid ja 1 talvine klaasipesuvedelik (toode sisaldas suures koguses metanooli - rohkem kui 28% massist).
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.