Möödunud aastal tuvastas Eesti kohalikul turul ja teavitas kiirhoiatussüsteemi Safety Gate kaudu 113 ohtlikust tootest, mis puudutasid muuhulgas mänguasju, mootorsõidukeid, elektriseadmeid ja muid tooteid, teatab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA). Ohtlike toodete puhul on ettevõtjal kohustus need müügilt eemaldada.
Safety Gate kiirhoiatussüsteem on loodud selleks, et takistada ohtlike toodete levikut ja suurendada koostööd 30 riigi (ELi riigid ning Island, Liechtenstein ja Norra) turujärelevalveasutuste vahel. „2022. aastal teavitas Eesti Safety Gate kiirhoiatussüsteemi kaudu teisi liikmesriike 8 ohtlikust tootest ning tuvastas Eestis müügilt ja koostas vastusteate 105 teiste liikmesriikide poolt teavitatud toote kohta, enamik vastusteateid puudutas mootorsõidukeid, mänguasju ja kemikaale. Teavitatud toodetest 4 olid mänguasjad, 3 elektriseadmed (valgusketid) ja 1 kaitsemask, peamisteks teavitatud ohtudeks kujunesid lämbumine, elektrišokk ja tuleoht,“ ütles TTJA tooteohutuse talituse juhataja Jana Baljutis-Kütt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.