Rakveres Kroonikeskuse teisel korrusel asuv Oma Kingaäri on jalavarjudega kaubelnud ligi kolm aastakümmet. Tänaseks on poes igapäevaselt ametis üks inimene – 70. aastane Virve Jõgiste, kes rääkis, miks ja kuidas ettevõte alguse sai.

- Paljud ei teagi, milliseid jalanõusid Eestis valmistatakse.
- Foto: Rahel Lepp
Kui peale Eesti iseseisvumist naha- ja jalatsitööstus Kommunaar uksed kinni pani, leidis oma lõpu ka Rakveres Aia tänaval asuv Kommunaari tsehh. Et inimesed tööta ei jääks, moodustati AS Ravelin, aga erastamisprotsessi käigus lõpetas ka see tootmise. Ettevõtte raamatupidajana töötanud Virve pani koos kolme kolleegiga pead kokku ja asutati AS Raja. “Alguses oli meil mõte laojäägid maha müüa, palgad välja maksta ja tegevusele punkt panna,” meenutas Virve ettevõtte asutamist Lääne-Virumaa Uudistele. 1996. aasta 17. juulil. Aga otsustati jätkata – muidugi mitte jalanõude tootmisega, vaid müümisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti e-kaubandus elab huvitaval ajal — kliendiootused on muutunud ja rahvusvaheline konkurents kasvanud. DPD Eesti kommertsjuht Janek Kivimurd selgitab, mis tagab tänapäeval õnnestunud ostukogemuse ja kuidas e-kaupmehed saavad suurenenud ootustele vastata.