Tähelepanelik ostleja võib leida pisikese raha eest jaekettidest nagu Magaziin või Realiseerimiskeskus tõelisi pärle: lausa auhinnatud käsitöö-disaini, mille maksumus originaalis on kümneid kordi rohkem.
Disainer sai 150eurose vaasi vaid kümne euro eest.
Foto: Mai-Liis Raidaru
Disainer Mai-Liis Raidarul oli täpselt selline üllatus. “Läksin Magaziini, et osta meremehe triibulisi särke. Need on seal sellised head, puuvillased. Aga siis järsku suvaliste vaaside juures kõige alumisel riiulil nägin ma üht kukepead,” meenutas Raidaru.
Läti vintage-rõivaste kett NorthernGrip avab sel suvel oma esimese kaupluse Tallinna vanalinnas ja plaanis on teinegi pood. Kohalikud ettevõtjad omakorda ütlevad, et konkurents võiks valdkonnale kasuks tulla.
Põhjalik ülevaade ka riiete ringmajanduse seadustest ja direktiividest.
Eesti kaupmehed ei pea üksi kinni maksma Aasia e-poodidest tellitud odava riidekauba kokku kogumise ja taaskasutuse täiendavat kulu. Kindlasti on vaja lahendust kolmandatest riikidest pärit madala kvaliteediga ja lühikese elueaga, kuid väga suure jalajäljega riidekauba taaskasutussüsteemiks.
Eesti elanikud hoiavad järjest enam ostude pealt raha kokku – seda märgivad toidupoed ja näitavad uuringud. Kasutatud riiete kauplused tunnevad end selles olukorras hästi.
E-kaubanduse pidev kasv on tõstnud esile vajaduse makselahenduste järele, mis oleksid ühtaegu turvalised, kiired ja mugavad. Pangalink kui kõige populaarsem maksevahend on siinjuures üks olulisemaid tööriistu, mis võimaldab ostjal tasuda otse oma internetipangas, pakkudes samal ajal kaupmeestele tõhusat ja paindlikku viisi maksete kogumiseks.