Eelmisel aastal hoogustunud inflatsiooni keskkonnas XS Mänguasjade poeketi omanikfirma Anvol vähendas töötajate arvu, aga samal ajal suurendas märkimisväärselt palka.

- Mänguasjade jae- ja hulgimüüja Anvoli üks kuulsamaid kaubamärke on XS Mänguasjad, mille poed asuvad lisaks Eestile ka näiteks lähemates naaberriikides.
- Foto: Anvoli kodulehe kuvatõmmis
Kui 2021. aasta lõpuks oli Anvoli töötajate keskmine arv 303, siis 2022. aasta lõpetas ettevõte 280 töötajaga. Samal ajal aga suurenes olulisel määral palgakulu, kasvades aastaga 4,10 miljonilt eurolt 5,57 miljonini.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mänguasjade ja lastekaupade hulgi- ja jaemüügiga tegeleb Anvol OÜ kasvatas eelmisel majandusaastal nii hulgi- kui ka jaemüügi käivet, kui ka ärikasumit ning ettevõte hindab enda tegevust edukaks.
Homme, 18. novembril avab Anvol OY Helsingis Stockmanni kaubamajas uue mänguasjapoe XS Lelut. Tegemist on Eesti esimese mänguasjadepoe ketiga, mis laiendab oma tegevust Soome. Avatava kaupluse müügipind on 650 m2 ning see asub Stockmanni kaubamaja 6. korrusel laste moe- ja spordiosakonnas. Kokku on firmal nüüd Soomes 6 kauplust.
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.