Rimi tegi suuri investeeringuid, säilitati ka kasum
Rimi Eesti mullune kasum langes 5%, kuigi müügitulu inflatsiooni arvelt kasvas. Aasta jooksul avati uusi poode, tehti suuri investeringuid, aga suleti ka üks kauplus Tartus.
Rimi Eesti Food kuulub Rimi Balticule, mis eelmisel aruandeaastal oli veel Rootsi ICA Gruppeni omanduses. 2025. aasta märtsis müüs ICA Gruppen Rimi Balticu Taani suurimale jaemüüjale Salling Group. Taanlaste Salling Group tegutseb varasemalt Saksamaal ja Poolas ning selle tehinguga laieneb ettevõte nüüd Balti turule. Euroopa Komisjon on tehingule heakskiidu andnud ja see jõustub 2. juunil 2025.
“Kui tahad ettevõttena oma tootlikkust suurendada, kui tahad klientidele parema kvaliteediga kaupu pakkuda, siis pead investeerima uutesse tehnoloogiatesse,” ütles Ain Hanschmidt Rimi uue logistikakeskuse avamisel, mille omanik on Infortar.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.