Autor: Kaubandus.ee • 6. aprill 2010

Remmelg: Ragn-Sells ei riku krõpsupakendiga seadust

Krõpsupakendite eraldi kogumine energiakasutuse eesmärgil pole vajalik ega seadusega nõutud, ütles Ragn-Sells ASi ärijuht Agu Remmelg.

"Segaolmeprügi saab edukalt põletada kas plaanitavas Iru jäätmepõletustehases või Ragn-Sellsi jäätmekütuse tehases," selgitas ta.

Pühapäeval ütles MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus, et Ragn-Sells palub oma sorteerimisjuhendis visata pakendid prügikasti, käitudes nii ebaeetiliselt kui ka seadusevastaselt.

Agu Remmelg märkis, et krõpsupakid on rasvaga määrdunud ja seetõttu ei sorteerita neid välja materjalina ringlussevõtu eesmärgil. "Määrdunud pakend sobib jäätmekäitlushierarhias madalamal asuvatele käitlusviisidele nagu ladestamine või energiakasutus. Viimast meetodit kasutabki Eesti Pakendiringlus," kinnitas ta.

Valikkogumine on tema ütlusel otstarbekas eelkõige nende pakendite või jäätmete eraldamiseks, mis on piisavalt kvaliteetsed ja puhtad ringlussevõtuks materjalina.

"Piisava materjalikvaliteedi tagamiseks on oluline teha jäätmete liigitikogumine tavakodaniku jaoks lihtsaks. Selleks ongi Tootjavastutusorganisatsioon OÜ koostöös Ragn-Sellsiga algatanud eramuomanikule pakendikoti teenuse ja korrusmajadele pakendikonteineri teenuse," rääkis Remmelg.

Ragn-Sellsi kogemusel annab kõige parema tulemuse vahetult tarbija juurest pakendite kogumine. "Avalikest konteineritest kogutud pakendijäätmed on kõige kehvema kvaliteediga ja seetõttu sobivad paremini energiakasutuseks. Kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduse kasutamisel ei ole vaja määrdunud krõpsupakke muust prügist eraldada. Selle töö saab vabalt jätta masinatele," seletas Remmelg.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700