Tarbijahinnaindeksi muutus oli jaanuaris võrreldes 2019. aasta detsembriga –0,4% ja võrreldes eelmise aasta jaanuariga 1,6%.
Eelmise aasta jaanuariga võrreldes olid nii kaubad kui ka teenused 1,6% kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta jaanuariga võrreldes langenud 1,1% ja mittereguleeritavad hinnad tõusnud 2,4%.
Mulluse jaanuariga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim transport, millest põhiosa andsid 14,2% kallinenud bensiin ja 12,3% kallinenud diislikütus. Kodudesse jõudnud elekter oli 18,2% odavam. Suurem oli veel toidu ja mittealkohoolsete jookide mõju, millest enamiku andsid liha ja lihatooted (5%), värske puuvili (14,9%) ning jahu ja jahutooted (4,2%). Suuremad muutujad olid pealinna ühistranspordi 33,1-protsendilist hinnatõusu peegeldav kombineeritud transport ja põhiliselt pealinna veetariifide mõjul 23,9% odavnenud veevarustus.
Möödunud aasta detsembriga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim rõivaste ja jalatsite soodusmüügid. Veel oli indeksi muutusele suurem mõju kodudesse jõudnud elektri odavnemisel (7,1%) ja ka jaanuariks ostetud lennukipiletid olid odavamad kui detsembriks ostetud piletid (20,2%).
Seotud lood
Advendikalendrid olid eelmisel sajandil peamiselt lastele turustatud viletsavõitu šokolaadiga kommikarbid, mille aknaid avati igal jõulueelsel päeval, lootuses leida kartongi tagant midagi erilist. Ehk oled tähele pannud, et advendikalendrite valik on poelettidel aga igal aastal järjest mitmekesisemaks muutunud. Oma minikingikogumikega on tulnud turule nii mänguasjatootjad, sokikaupmehed, küünlavalmistajad kui ka ilubrändid.