Ida-Virumaa kaheksa põlevkivivalda on
kaevandamistasude järsu vähendamise kava vastu protestides valmis oma õiguste
kaitseks kohtuni välja minema, kirjutas Põhjarannik.
"Meie poolt on olemas valmisolek süsteemi muuta, aga seda ei saa teha nii lühikese etteteatamisajaga," väitsid eile keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu arutama kogunenud põlevkivivaldade juhid.
Veikko Luhalaid ütles, et kui eelnõu siiski praegusel kujul heaks peaks kiidetama, kavatsevad põlevkivivallad tellida kujunenud olukorrale juriidilise ekspertiisi ("Kuidas see paistab Euroopa Liidu õiguse valguses, kui omavalitsuste eelarvet nii palju vähendatakse," täpsustas ta) ning vajaduse korral oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda.
Omavalitsuste jaoks kaevandamistasusid kahandavas eelnõus pannakse põlevkivivaldadele taas kord süüks, et sel moel laekuvat raha käsitatakse vabade tuludena ega kasutata seda keskkonnakaitseks. Mööndes, et seadusjärgset kohustust raha üksnes sel eesmärgil kasutada tegelikult pole.
Seaduseelnõule lisatud seletuskirjast nähtub, et aastatel 2004-2006 kasutas eelarvesse laekunud kaevandamisõiguse tasust keskkonnakaitseks enim Sonda vald - veidi üle kolmandiku -, järgnes Toila vald vähema kui viiendikuga. Illuka, Kohtla ja Maidla valla keskkonnakaitsekulud olid olematud.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.