„Kaupmeeste Liidu juhatus on viimase aasta jooksul teinud tihedat koostööd nii TTÜ kui ka TÜ majandusteaduskondadega, et leida võimalus ülikoolides taastada kaubanduskõrghariduse õpe, sest kaubandussektor kui keerukas majandusharu vajab haritud juhte ja spetsialiste,“ ütles Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai. „Kaubanduses töötamiseks on vaja ilmselgelt fokusseeritumat haridust ka magistriõppes ning meil on väga hea meel, et leidsime toetajaid ja mõttekaaslasi ka siinsetes ülikoolides.“
Merilai sõnul pakub TTÜ majandusteaduskonnas värskelt valminud kaubanduse juhtimise õppekava nii üldisi teadmisi majandusest ja organisatsioonide juhtimisest kui ka teadmisi kaubanduse, seal hulgas jaekaubanduse valdkonna, turunduse, kategooriajuhtimise, tarneahela juhtimise, majandusanalüüsi ja personalitöö kohta.
„Kaasaja kaubandusjuht peaks olema võimeline nägema jaekaubanduse rolli ja vastutust ühiskonnas, tundma tarbijakäitumist ja turgu, kuid samas oskama rakendada ka kaubanduse valdkonna õigusnorme,“ märkis Merilai. Ta lisas samuti, et teadlik kaubandusjuht peab oskama interpreteerida ja analüüsida kaubandusettevõtte majandusseisu, probleeme ja juhtimist organisatsiooni juhtimise erinevatest kontseptsioonidest lähtuvalt.
„Selleks kõigeks on nüüdsest loodud võimalused, ettevalmistusi teevad TTÜ õppejõud, kellest pooled omavad doktorikraadi. Õppetöö algab juba selle aasta septembrist, sisseastumiseks saab esitada dokumente juba juuni lõpus,“ selgitas Merilai. „ Ka Tartu ülikooli majandusteaduskonnas valminud uus magistriõppekava loob võimaluse kaubandusjuhtidel ja -spetsialistidel asuda õppima juba sellest sügisest.“ Uute õppekavade raames on välja töötatud ja arendamisel kümmekond uut kaubanduse eriala- ja valikainet. Õppetöö läbiviimisse kaasatakse ka välisõppejõude ja kaubanduspraktikuid.
Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal eesmärgiga esindada ja kaitsta liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete süvendamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub kokku 50 liiget.