Autor: Maarit Eerme • 6. aprill 2018

Selver jätkab endaga konkureerimist

Laagri Selver
Autor: Руководитель электронного сервиса Selver Гуннар Оболенски

Selver otsustas sulgeda Pääsküla kaupluse, kuna lähedal asuv Laagri kauplus on kliendid endale meelitanud. Kuid siiski plaanib Selver avada Sõle Selveri läheduses uue kaupluse ning loodab sealt samasugust efektiivsust kui Balti Jaama kauplustelt.

Selver otsustas Pääsküla Selveri sulgeda, kuna viimaste kuude statistika tõestas, et sealsed kliendid on hakanud külastama Laagri Selverit. „Kaubanduse jaoks on oluline asukoht ja piisava klientide arv. Seega ei olnud mõistlik kahte nii lähestikku asuvat poodi korraga lahti hoida,“ ütles Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik. Ta lisas, et kõik Pääsküla töötajad said endale uue töökoha kas Laagri Selveris või mõnes teises neile sobivad kaupluses.

Laagri Selveri avamise eel eelmise aasta märtsis rääkis ettevõtte esindaja, et uue ja suure poe avamisest hoolimata ei kavatseta Pääsküla Selverit sulgeda, vaid see jääb endiselt avatuks.

Käesoleval aastal avab Selver veel ühe kaupluse, mis asub eelmisest kauplusest kiviviske kaugusel. „Aasta lõpus avame tõepoolest Kolde Selveri Põhja-Tallinna piirkonnad, kus areneb kiiresti elamumajandus ja see omakorda tingib elanike vajaduse tänapäevaste kauplusehoonete järele,“ sõnas Vaserik. Ta lisas, et Pelgulinna Selver on klientide poolt hinnatud ostukoht ja kindlasti pole neil plaanis kauplust sulgeda, vaid pigem plaanitakse kaupluse renoveerimist, et pakkuda klientidele kui ka töötajatele meeldivat, mugavat ja tänapäevast ostukeskkonda.

Vaserik selgitas, et kaupluse avamisel arvestatakse piirkonna elanike arvuga ning samaväärselt olulise kaaluga on ka infrastruktuur, liikluskorraldus, ligipääsetavus asukohale ja paljud teised faktorid.

„Seega eelneb kaupluste avamisele pikk ja põhjalik analüüs, kas seal piirkonnas tasub uus pood avada või mitte. Avame kauplusi asukohtades, mida oleme hinnanud perspektiivseks ja tasuvaks,“ sõnas Vaserik. Börsiettevõttena ei saa nad avaldada tasuvuse hindamise kriteeriumeid ettevõttest väljapoole.

Tema sõnul on üha tihenevas konkurentsis projektide tasuvuse perioodid erineva pikkusega, aga kindlasti ei lähe nad kuskile teadlikult kahjumit teenima. „Seega leiame, et Kolde ja Sõle Selveril tekib samasugune efektiivne koostöö nagu seda on hetkel näidanud Balti Jaama Selverid.“

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700